1-fas, direktmätare 65A 230VAC, M-bus, 4Q-mätare
Fyrkvadrantsmätare dvs. mäter importerad och exporterad energi samt andel aktiv och reaktiv energi. Har även dubbla register där det ena är nollställbart, för exempelvis mätning av vissa perioder. Mätaren har två utgångar och två ingångar för exempelvis mätning av pulser från en extern mätare, t.ex. en flödesmätare.
Produktidentifierare
SKU: 2CMA100156R1000
EAN: 7392696001564
E-nummer: 0900035
GTIN: 7392696001564
MPN: B21 313-100
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 65 mm |
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 26.5 mm |
| Pulstyp | S0 |
| Energislag | - |
| Kalibrerad | ja |
| Godkännande | Instruktion för mätinstrument |
| Pulsresultat | Elektrisk |