Elmätare 1-fas upp till 40A. Klass B enligt MID. Fyrkvadrantsmätning. Pulsutgång. 1 DIN-modul, 70 % återvunnen plast.
Elmätare 1-fas upp till 40A. Klass B enligt MID. Fyrkvadrantsmätning. Pulsutgång. 1 DIN-modul, 70 % återvunnen plast.
Produktidentifierare
SKU: 2CMA241645R1000
EAN: 8012542635451
E-nummer: 0900467
GTIN: 8012542635451
MPN: D11 15-M 40
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 65 mm |
| Bredd | 17.5 mm |
| Höjd | 92 mm |
| Pulstyp | S0 |
| Energislag | - |
| Kalibrerad | - |
| Godkännande | Instruktion för mätinstrument |
| Pulsresultat | Elektrisk |