Plastkapslad säkerhetsbrytare 3-polig 7,5 kW/16A/400V med svart vred och ljusgrå kapsling 1 NO hjälpkontakt IP65
Säkerhetsbrytaren är utformade för att monteras nära en motor eller maskin för att frånskilja den från huvudkretsen. säkerhetsbrytaren förhindrar oavsiktlig start av elektriska maskiner vid underhåll eller reparationsarbete.
Produktidentifierare
SKU: 1SCA022400R9910
EAN: 6417019130842
E-nummer: 3140150
GTIN: 6417019130842
MPN: OTP16T3M
Kategorier
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 60 mm |
| Bredd | 130 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Weight | 500 g |
| Dimensions | 60x130x150 mm |
| Antal poler | 3 |
| Enclosure class | IP65 [7498] |
| Antal omkopplare | 1 |