Plastkapslad säkerhetsbrytare 3-polig 15 kW/30A/400V med svart vred och ljusgrå kapsling 1 NO hjälpkontakt IP65
Säkerhetsbrytaren är utformade för att monteras nära en motor eller maskin för att frånskilja den från huvudkretsen. säkerhetsbrytaren förhindrar oavsiktlig start av elektriska maskiner vid underhåll eller reparationsarbete.
Produktidentifierare
SKU: 1SCA022401R0090
EAN: 6417019130859
E-nummer: 3140152
GTIN: 6417019130859
MPN: OTP25T3M
Kategorier
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 90 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Weight | 900 g |
| Dimensions | 90x145x200 mm |
| Antal poler | 3 |
| Enclosure class | IP65 [7498] |
| Antal omkopplare | 1 |