Plastkapslad säkerhetsbrytare EMC 3-polig 22 kW/45A/400V med svart vred och ljusgrå kapsling. 1NO hjälpkontakt, IP65
Plastkapslad säkerhetsbrytare för EMC miljöer, de bör användas för motorer som styrs av frekvensomriktare eller andra frekvensstyrda applikationer. Det är viktigt att använda skärmad kabel både i matningskretsen och manöverkretsen.Standardförskruvningar kan användas i ABB:s plastkapslade EMC säkerhetsbrytare.
Produktidentifierare
SKU: 1SCA022613R2350
EAN: 6417019199672
E-nummer: 3140414
GTIN: 6417019199672
MPN: OTE36T3M
Kategorier
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 90 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Weight | 800 g |
| Dimensions | 90x145x200 mm |
| Antal poler | 3 |
| Enclosure class | IP65 [7498] |
| Antal omkopplare | 1 |