Plastkapslad säkerhetsbrytare 3-polig 37 kW/80A/400V med svart vred och ljusgrå kapsling 1 NO hjälpkontakt IP65
Säkerhetsbrytaren är utformade för att monteras nära en motor eller maskin för att frånskilja den från huvudkretsen. säkerhetsbrytaren förhindrar oavsiktlig start av elektriska maskiner vid underhåll eller reparationsarbete.
Produktidentifierare
SKU: 1SCA022812R2890
EAN: 6417019274447
E-nummer: 3134544
GTIN: 6417019274447
MPN: OTP75T3M
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 140 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Weight | 2.3 kg |
| Dimensions | 140x200x400 mm |
| Antal poler | 3 |
| Enclosure class | IP65 [7498] |
| Antal omkopplare | 1 |