3-fas, trafomätare 6A 230/400VAC, MID, M-bus, 4Q-mätare
Fyrkvadrantsmätare dvs. mäter importerad och exporterad energi samt andel aktiv och reaktiv energi. Har även dubbla register där det ena är nollställbart, för exempelvis mätning av vissa perioder. Mätaren har två utgångar och två ingångar för exempelvis mätning av pulser från en extern mätare, t.ex. en flödesmätare.
Produktidentifierare
SKU: 2CMA100184R1000
EAN: 7392696001847
E-nummer: 0900050
GTIN: 7392696001847
MPN: B24 353-100
ETIM Group
Specifikationer
| Djup | 65 mm |
| Bredd | 70 mm |
| Höjd | 26.5 mm |
| Pulstyp | S0 |
| Energislag | - |
| Kalibrerad | ja |
| Godkännande | Instruktion för mätinstrument |
| Pulsresultat | Elektrisk |